Załóż bloga   Zaloguj siękominsystemowy

Komin systemowy na zewnątrz budynku

systemykominowe | 18 Lipiec, 2017 08:54

alt

Zewnętrzne kominy pełnią przeróżne funkcje. Często stawia się je po to, by oszczędzić miejsce wewnątrz budynku. Komin zainstalowany na zewnątrz nie zabiera przestrzeni użytkowej. Ten powód bardzo często towarzyszy montowaniu przewody kominowego towarzyszącego kominkowi. Innym powodem może być estetyka. Zewnętrzne kominy urozmaicają prostą elewację i wyglądają ciekawie, zwłaszcza gdy są wykończone klinkierem lub ozdobnym kamieniem czy cegła dobraną pod kolor dachówek. Systemy kominowe, tak samo jak kominy murowane, mogą stać na dworze i przylegać do elewacji.

 

Środki bezpieczeństwa

 

Wylot powinien przede wszystkim znajdować się odpowiednio daleko od innych budynków i materiałów, które mogłyby się zapalić. Komin powinien być prawidłowo, pionowo zorientowany i uzbrojony na całej długości. Musi być także izolowany za pomocą wełny mineralnej lub innego, odpowiedniego materiału. Nie każdy typ systemów kominowych nadaje się więc do montowania na dworze. Sposób montowania zależy w dużej mierze od typu komina. Stalowe systemy mogą być podtrzymywane przez uchwyty, ceramiczne potrzebują solidnego fundamentu.

 

Zalety systemów kominowych

 

Systemy kominowe o wiele łatwiej jest zainstalować niż murowany komin – zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Niektóre modele posiadają specjalne udogodnienia (otwory w narożnikach poszczególnych elementów), by łatwiej było uzbroić je stalowymi drutami. Odpowiednie zamontowanie systemu kominowego z prefabrykatów gwarantuje jego trwałość przez długie lata. Więcej na http://www.systemykominowe.pl/

 

Pozwolenie na budowę

 

Aby budować systemy kominowe na zewnątrz budynku, trzeba najpierw zdobyć pozwolenie na tę budowę. Decyzję wydaje starosta lub wojewoda. Do wniosku o pozwolenie na budowę komina trzeba dołączyć kilka dokumentów: przede wszystkim projekt budowlany w czterech egzemplarzach, ale także zaświadczenie mówiące, że dysponuje się daną nieruchomością i posiada prawo do budowania na niej. Od momentu uzyskania przychylnej decyzji czas na budowę komina wynosi trzy lata. Po jego upływie trzeba zdobyć nową decyzję.

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki